برگزاري مرحله دوم آزمون (مصاحبه) دكتراي تخصصي رشته كتابداري و اطلاع‌رساني پزشكي سال تحصيلي ۹۷-۱۳۹۶

به اطلاع كليه پذيرفته‌شدگان مرحله اول آزمون دكتراي تخصصي رشته كتابداري و اطلاع‌رساني پزشكي در سال تحصيلي ۹۷-۱۳۹۶ مي‌رساند، مرحله دوم آزمون (مصاحبه) در روز شنبه ۲۴/۴/۱۳۹۶ در محل دانشكده مديريت و اطلاع‌رساني پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان برگزار مي‌شود.

نكات مهم و قابل توجه داوطلبان براي شركت در مصاحبه:

- كليه داوطلبان مي‌بايست رأس ساعت ۸ صبح در محل مصاحبه حضور داشته باشند؛

- داوطلبان براي حضور در جلسه مصاحبه،  بايد علاوه بر كارت شناسايي معتبر، كارت ورود به جلسه خود را نيز به همراه داشته باشند؛

- از مدارك بارگذاري شده در سامانه مركز سنجش پزشكي، يك نسخه كپي تهيه كرده و در قالب يك CD، در روز مصاحبه به مسؤولين مربوطه تحويل نماييد؛

- با توجه به اينكه ارائه پايان‌نامه در روز مصاحبه الزامي مي‌باشد، لازم است داوطلبان حتماً يك نسخه چاپي از پايان‌نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجويان ترم آخر نيز بايد پايان‌نامه دفاع شده يا آماده دفاع خود را جهت ارائه به گروه مصاحبه‌كننده به همراه داشته باشند. در هر حال، عدم ارائه پايان‌نامه موجب كسر امتياز مربوط به اين ايستگاه خواهد شد.

- ترتيب حضور داوطلبان در ايستگاه‌هاي مصاحبه، صبح روز مصاحبه به صورت قرعه‌كشي تعيين خواهد شد.

- فرايند مصاحبه به صورت ساختارمند و در قالب ۵ ايستگاه مجزا به شرح ذيل انجام خواهد شد:

- مدت زمان پاسخ‌گويي داوطلبان در هر ايستگاه ۱۰ دقيقه مي باشد.

ايستگاه شماره ۱: ميزان تسلط بر پايان‌نامه و مقالات مستخرج از آن (۱۵ امتياز)

در اين ايستگاه داوطلبان بايستي در مورد پايان‌نامه آخرين مقطع تحصيلي متناسب با رشته مورد پذيرش و مقاله مستخرج از آن به سؤالات مطرح شده پاسخ دهند.لازم به يادآوري است، بايستي اصل پایان نامه و نیز مقالات مستخرج از آن به همراه محل نمایه شدن مقالات (به صورت چاپی) همراه داوطلب بوده و در روز مصاحبه تحویل ممتحنين این ایستگاه داده شود. نمره این ايستگاه منوط به ارائه موارد خواسته شده است.

ايستگاه شماره ۲:ارائه شفاهي مطالب علميScientific Presentation (۱۰ امتياز)

در اين ايستگاه توانايي و مهارت‌هاي تدريس داوطلبانمورد ارزيابي قرار مي‌گيرد. بنابر اين، به هر داوطلب چند موضوع مرتبط با رشته امتحاني پيشنهاد خواهد شد. وي يكي از اين موضوعات و مباحث را به دلخواه انتخاب كرده و به صورت فرضي براي گروهي از دانشجويان در كلاس درس تدريس خواهد كرد. بدين صورت كه پس از انتخاب موضوع، حداكثر به مدت ۵دقيقه فرصت دارد موضوع منتخب را آماده‌سازي نموده و با اشاره ممتحنين به مدت ....دقيقه بدون استفاده از تكنولوژي خاصي و صرفاً به صورت سخنراني براي مخاطبين فرضي تدريس نمايد.

ايستگاه شماره ۳:جستجوي منابع علمي الکترونیک (۵ امتياز)

در اين ايستگاه، مهارت‌هاي جستجوي اطلاعات علمي داوطلبان ارزيابي مي‌شود. ممتحنين چند موضوع مرتبط با رشته مورد پذيرش را براي جستجو در اختيار داوطلب قرار مي‌دهند. داوطلب بايستي يكي از موضوعات را به دلخواه انتخاب كرده و  حداقل ۳ مقاله مرتبط با آن را در يك بانك اطلاعاتي مناسب جستجو و بازيابي كند. مقالات بازيابي شده بايستي با استفاده از نرم‌افزارهاي مديريت منابع نظير اندنوت رفرنس‌نويسي شوند. در اين ايستگاه ساير مهارت‌هاي اطلاع‌يابي داوطلبان نظير روش‌هاي تشخيص مجلات علمي معتبر مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

ايستگاه شماره ۴:توانمندي‌هاي تخصصي رشته (۲۰ امتياز)

در اين ايستگاه، يك سؤال در خصوص توانمندي داوطلب در رشته تحصيلي مورد نظر پرسيده مي‌شود و وي بايستي در زمان مقرر به آن پاسخ دهيد. در صورت عدم توانايي در پاسخ‌دهي، سؤال دوم با كسر ۲۰ درصد امتياز پرسيده خواهد شد.

ايستگاه شماره ۵:اختصاصي زبان انگليسي (۱۰ امتياز؛ ۳ امتياز اين ايستگاه به نمره آزمون زبان طبق دفترچه ثبت‌نام اختصاص مي‌يابد)

يك آزمون ۳بخشي شامل مکالمه انگلیسی (معرفي خود به زبان انگليسي)، قرائت و درک مطلب متون تخصصی، و نیز نگارش علمی طراحي شده است. بدين صورت كه داوطلب در زمان مقرر، ضمن معرفي خود به زبان انگليسي، متن تخصصي ارائه شده را قرائت نموده و ترجمه مي‌نمايد.علاوه بر اين، چند اصطلاح تخصصی به زبان فارسی ارائه مي‌شود كه داوطلب باید پیرامون هر كدام از آنها یک جمله به زبان انگلیسی نگارش نماید.

 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب،دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی

کد پستی:۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

تلفن:۲۰۲۷-۳۷۹۲۲۰۲۶-۰۳۱

نمابر:۳۶۶۸۴۷۹۹-۰۳۱

به کانال سروش دانشکده بپیوندید

 

 

تعداد بازدیدکنندگان

  • بازدیدکنندگان:
    • امروز:۲۲۱
    • این هفته:۸,۹۵۰
    • این ماه:۳۷,۶۲۷
    • این سال:۴۸۱,۰۸۶

ورود کاربر

CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.