معرفی

معرفی دروس عمومی ( تربیت بدنی ، ادبیات فارسی و ریاضی)

تاريخچه و اهميت رشته:

گروه دروس عمومي در سال ۱۳۷۰ با تصويب هيئت مميزه دانشگاه علوم پزشكي اصفهان به صورت درون دانشگاهي تأسيس گرديد. اين گروه از سه بخش(تربيت بدني،ادبيات فارسي و ریاضی) تشکیل گردیده است.

اعضاي گروه علاوه بر ارائه دروس عمومي به دانشجويان دانشگاه، ارائه دروس تخصصي مرتبط با رشته تحصيلي خود را نيز به ساير رشته هاي دانشگاه علوم پزشكي بر عهده دارند به عنوان مثال درس تاريخ ادبيات ايران و جهان براي رشته كتابداري پزشكي،درس مكاتبات اداري جهت دانشجويان رشته مديريت و اطلاع رسانی پزشکی و نیز درس آئین نگارش در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته کتابداری پزشکی ارائه مي گردد.

معرفی و اهمیت درس تربیت بدنی :

دانشگاههای علوم پزشکی به عنوان میعادگاه خیل عظیم جوانانی که آینده جامعه را رقم خواهند زد یکی از مهمترین پایگاههای پرورش جسم و روح انسانها به شمار می رود که برنامه در آن مستلزم آگاهی از روحیات، تلقیات، نگرشها و گرایشهای فکری وجسمی جوانان از یکسو و شناخت دقیق امکانات مادی، معنوی، ورزشی از سوی دیگر است. یکی از ابزارهای موثر در پرورش این نسل جوان و پر انرژی استفاده از دروس تربیت بدنی و ورزشی می باشد.تربیت بدنی نه تنها در زمان کسب علم و تجربه حین دوره تحصیلی دانشگاهی موثر بوده و حضور با نشاط ایشان را در زندگی دانشجویی تسهیل می نماید، بلکه با پرورش قوای جسمی و روحی امکان برخورداری وی را از سلامت کامل جسمی و روحی فراهم می آورد.همچنین موجب توسعه کارآیی وی علاوه بر دوره تحصیلی در زندگی اجتماعی و شغلی فرد نیز می گردد. توجه به درس تربیت بدنی در دوران تحصیل دانشگاه فرصت بسیار مغتنمی است که آنان را با منافع ورزش بیشتر آشنا سازد، اگر محیط های خانوادگی و تحصیلی در دبستان و دبیرستان شرایط پی بردن به ضرورت ورزش را به آنان به هر دلیلی بوجود نیاورده است، دوران تحصیل دانشگاهی فرصت با ارزشی خواهد بود که با پرداختن به ورزش علاوه بر تقویت قوای جسمانی و کسب سلامتی و تندرستی از منافع روانی و اجتماعی آن نیز برخوردار شوند. اعتماد به نفس، برداشت مثبت از خویشتن، جامعه پذیری، نوع دوستی، وحدت گرایی، توان تحمل مشکلات وسختیها، تبعیت از قوانین، گذشت و فداکاری، روحیه جوانمردی و فتوت از طریق فعالیت های تربیت بدنی به نحو شایسته ای تقویت می گردد.

معرفی :

گروه تربیت بدنی در هر نیمسال تحصیلی حدودا ۹۰ کلاس (۱۲۰ واحد درسی) به دانشجویان رشته های تحصیلی مختلف دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارایه می نماید. و دانشجویان در دوره تحصیل خود می بایستی درس تربیت بدنی ۱ و ۲ را اخذ نموده و امتیاز لازم را کسب نمایند.

ارائه درس تربیت بدنی خواهران شامل:

۱)       تربیت بدنی( ۱): ( آمادگی جسمانی )  -  ( پیش نیاز تربیت بدنی۲ )

۲)      تربیت بدنی(۲) : شامل ارائه مهارتهای مختلف ورزشی است شامل: (والیبال، بسکتبال، بدمینتون، تنیس روی میز،فریزبی، شنا)

ارائه درس تربیت بدنی برادران شامل:

۱)       تربیت بدنی ( ۱): ( آمادگی جسمانی )  -  ( پیش نیاز تربیت بدنی۲ ) .

۲)      تربیت بدنی (۲):  شامل ارائه مهارتهای مختلف ورزشی است شامل: (والیبال،  بسکتبال، فوتبال، بدنسازی، بدمینتون ، تنیس روی میز، تنیس خاکی، فریزبی ، شنا).

*************************************

گروه تربیت بدنی جهت آن دسته از دانشجویانی که مشکل جسمانی از قبیل معلولیت، آسیب دیدگی در حوادث غیر مترقبه، بیماریهای قلبی-عروقی، آسم و....... را داشته باشند، تربیت بدنی ویژه ۱و۲ برای خواهران و برادران ارائه می نماید.

۳)     تربیت بدنی  ویژه (۱).

۴)      تربیت بدنی ویژه(۲ ).

۵)     همچنین گروه تربیت بدنی برای دانشجویان فوریتهای پزشکی، درس سلامت تکنسین فوریتهای پزشکی را بصورت تئوری و عملی در قالب واحد تخصصی آنان ارائه می نماید.

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب،دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی

کد پستی:۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

تلفن:۲۰۲۷-۳۷۹۲۲۰۲۶-۰۳۱

نمابر:۳۶۶۸۴۷۹۹-۰۳۱

به کانال سروش دانشکده بپیوندید

 

 

تعداد بازدیدکنندگان

  • بازدیدکنندگان:
    • امروز:۴۴۵
    • این هفته:۷,۳۴۰
    • این ماه:۳۱,۱۶۱
    • این سال:۴۹۶,۱۱۷

ورود کاربر

CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.